Kompleksowa opieka stomatologiczna

Protetyka

Protetyka to dziedzina stomatologii pomagająca pacjentom w przypadku utraty jednego, bądź wielu zębów. Pozwala na odzyskanie pełnego, naturalnego uśmiechu oraz funkcji zgryzowej. Zdobycze dzisiejszej stomatologii dają nam szeroki wachlarz możliwości zastosowania odpowiedniej metody dla danego przypadku. W zależności od rozległości braków zębowych mamy do dyspozycji, korony, mosty oraz protezy ruchome. Poza dobrze znanymi protezami ruchomymi tj. protezy całkowite, częściowe czy szkieletowe, mamy w swojej ofercie do zaproponowania nowe protezy wykonane z materiałów elastycznych, dużo wygodniejsze w użytkowaniu. Wykonujemy również pracę tzw złożone, które polegają na połączeniu uzupełnień stałych ( koron i mostów) z uzupełnieniami ruchomymi (protezy) za pomocą elementów precyzyjnych tj zatrzaski, zasuwy , umożliwia to wyeliminowanie nieestetycznych klamer protetycznych i zwiększa stabilność protez.
Protetyka to nie tylko odbudowa braków zębowych. Dzięki odbudowom estetycznym takimi jak licówki porcelanowe, można zmienić kształt i kolor zębów uzyskując nowy, piękny uśmiech.
Aktualnie duża część protetyki to tzw. IMPLANTOPROTETYKA, czyli odbudowa zębów na implantach wszczepianych w kość szczęki i żuchwy. Ta dziedzina stomatologii daje nieograniczone możliwości terapeutyczne zapewniając każdemu pacjentowi osiągnięcie pełnego, zdrowego i pięknego uśmiechu.
W naszej Przychodni stomatologicznej wykonujemy pełen zakres leczenia protetycznego od pojedyńczych zębów po pełne rekonstrukcje protetyczne na własnych zębach i implantach zębowych.