Najnowsze wydarzenia

Aktualności

Zęby ósme potocznie nazywane zębami mądrości mogą powodować nawracające stany zapalne z obrzękami i szczękościskiem, ucisk na ząb sąsiedni, torbiele wokół zębów zatrzymanych, zaburzenie efektów leczenia ortodontycznego. Wyżej wymienione sytuację stanowią wskazanie do ekstrakcji zębów mądrości.

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem i profilaktyką wad zgryzu. Leczenie ortodontyczne jest przeprowadzane u pacjentów w każdym wieku. Prawidłowy zgryz ma ogromne znaczenie dla zdrowia całej jamy ustnej.

Implantologia jest najnowszą dziedziną stomatologii pozwalającą na odbudowanie braków uzębienia w trwały i bezpieczny sposób. Implant zęba składa się z tytanowej śruby umieszczanej w kości, co imituje utracony korzeń zęba i tworzy podbudowę dla nowej korony protetycznej.

Niewątpliwie każdy z nas chciałby mieć piękne i zdrowe zęby. Nasze uzębienie ulega jednak pogorszeniu, z czasem nawet jesteśmy zmuszeni usunąć chore zęby. W tym momencie na pomoc przychodzi protetyka.

Okresowe przeglądy zębów i przyzębia mają ogromny wpływ dla zapobiegania próchnicy i innych chorób jamy ustnej, na które niestety wszyscy jesteśmy narażeni.